KOMUNIKAT

Na podstawie decyzji Biskupa Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza z dnia 19 marca 2020 roku informujemy, iż:

- ODWOŁANE zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także spowiedź wielkopostna dla całych parafii w konkretnym dniu,

- gdy któryś z wiernych wyrazi potrzebę przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, można go wyspowiadać w konfesjonale mającym założoną na kratkach folię ochronną, dezynfekując ją po każdym penitencie; poza konfesjonałem spowiednik i penitent winni zachować między sobą odległość przynajmniej jednego metra,

- za wyjątkiem naglących sytuacji, jak np. pogrzeby, kancelarie parafialne są zamknięte, a w sprawach duchowych i urzędowych należy kontaktować się telefonicznie.

- Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

- W związku z zaleceniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski prosimy, aby na Mszach świętych w niedziele i dni powszednie obecne były tylko osoby najbliżej związane z daną intencją mszalną, a w przypadku pogrzebów - tylko najbliższa rodzina.

- Prosimy, aby poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe całą rodziną uczestniczyć w Eucharystii i (w miarę możliwości przyjąć Komunię świętą duchową) oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także modlitwie różańcowej prowadzonej przez Biskupa Sandomierskiego w intencji ustąpienia pandemii, transmitowanej z Katedry Sandomierskiej każdego dnia o godzinie 20.30 (https://www.facebook.com/DiecezjaSandomierskaPL/).

- Na czas modlitwy należy przygotować tzw. "ołtarzyk domowy" - na białym obrusie ustawić krzyż, święte obrazy i zapalone świece. Należy ubrać się odświętnie (jak do kościoła) oraz zachowywać przypisane postawy liturgiczne.

- Kapłani są do dyspozycji Parafian o każdej porze, jeśli chodzi o indywidualną spowiedź, Komunię świętą, sakrament namaszczenia czy po prostu rozmowę.

Kościół parafialny, zgodnie z wieloletnią tradycją, jest otwarty codziennie od godz. 6.00 do 17:30 - zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Roztropność oraz dbanie o zdrowie swoje i innych - to także wypełnianie chrześcijańskiego Przykazania Miłości.

ZOSTAŃCIE W DOMACH I MÓDLCIE SIĘ W RODZINIE - KOŚCIELE DOMOWYM!